Telefon Numarası Kime Ait Öğrenme

Bu numara kime ait, beni kim aramış, ücretsiz numara sorgulama

Rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler tarafından aranılıyorsanız ve herhangi bir sebeple telefonu açamadınız ya da dolandırıcılık olaylarının artmasından dolayı tedbir amaçlı açmadıysanız ama aklınıza da‘’Bu numara kime ait?’’ sorusu takılıyorsa; anlatacağımız yöntemlerden herhangi birini kullanarak, numaranın kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu bulmak için cep telefonu operatörleri tarafından verilen bilinmeyen numaraları öğrenme ile ilgili servisleri kullanabilirsiniz. Fakat bu hizmet, kullandığınız operatöre göre değişiklik göstermekle birlikte ücretlidir. Ücret ödemeden sizi arayanın kim olduğunu öğrenme şansınız da bulunmaktadır.

Ücretsiz Telefon Numarası Kime Ait Öğrenme Yöntemleri

Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız, numaradan isim sorgulama yapabilirsiniz lakin bunun için ücretli servisleri kullanmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

Ücretsiz bir şekilde de sizi arayanın kim olduğunu öğrenebilirsiniz ancak ücretsiz olarak yapılan yöntemler, sorgulama yöntemi olmamakla birlikte sadece araştırma yöntemi olarak kullanılabilir. Bu nedenle kesin sonuçlara ulaşamama ihtimalinizi de unutmamalısınız.

Ücretsiz numara sorgulama araştırma yöntemleri;

  • WhatsApp üzerinden sorgulama yapmak,
  • Google üzerinden sorgulama yapmak,
  • Facebook üzerinden sorgulama yapmak olarak sıralanabilir.

WhatsApp Uygulaması ile Telefon Numarası Sorgulama

WhatsApp uygulaması ile ‘’Beni kim aramış?’’ sorusuna cevap bulabilirsiniz ama sabit telefon numaralarını tespit etme şansınız bulunmamaktadır. Gelen aramaların cep telefonundan yapılması ve arayan hat sahibinin WhatsApp uygulamasını kullanması gerekmektedir.

Öncelikle gelen çağrıya ait olan numarayı istediğiniz bir isimle telefon defterinize kayıt edin. Kayıt sonrası WhatsApp uygulamanızı telefonunuzdan açarak, isim listenizden kayıt ettiğiniz isimle kişiyi bulun ve profilini kontrol edin. Böylelikle profilinde resim varsa, arayan kişinin kimliğini de öğrenmiş olursunuz.

Google Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Farklı kurum ya da kuruluşların müşteri hizmetleri tarafından aranılmış olabilirsiniz. Bu durumda bu numaralara ait olan bilgilere ‘’Google’’ üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ise, Google üzerinden ücretsiz numara sorgulama yaparken şahıs numaralarına değil, ancak kurumsal numaralara erişmeniz söz konusu olacaktır.

Aynı zamanda dolandırıcılık yapmak amacıyla kullanılmakta olan bir çok telefon numarasını da öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Numara sorgulamak için yapmanız gereken, telefon numarını tırnak içerisinde yazmanızdır. Yani “0212 ……”  “0532……” “0505……..” ‘’542…….’’ şeklinde numaralar yazılmalıdır.

Facebook Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Facebook üzerinden hesap açmak için artık telefon numaraları da kullanılmaktadır. Telefon numarasını belirtmeyen kişiler için hesap açılamaz. Eğer kişi kayıt olurken, telefon numarasını gizlememişse, Facebook üzerinden arama yaparak, sizi arayan bilinmeyen numara kime ait profiline bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulama

Bazı web siteleri en iyi numara sorgulama yapan sitesi olarak kendini tanıtarak, numaradan isim bulma gibi sorgulama yöntemleri ile sorgulama yaptıkları iddia etmektedir. İnternet kesinlikle hiçbir kurum ya da özellikle kişinin telefon numarasına yönelik sorgulama hizmeti veremez. Bu ancak telefon hat operatörleri tarafından belirli kriterler doğrultusunda, belli bir ücret karşılığında sunabilmektedir.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap