SGK | e-Devlet İlaç Raporu Sorgulama

Devletin neredeyse tüm kurumlarının vermiş oldukları hizmetleri teker teker interaktif olarak vatandaşlara kaliteli bir şekilde sunan e-Devlet Kapısı; 5 Nisan 2018 tarihi itibari ile SGK’nın vermiş olduğu ilaç raporu hizmetini e-Devlet ilaç raporu sorgulama hizmeti olarak vatandaşlara vermeye başlamıştır. Sizlerde saniyeler içerisinde adınıza düzenlenmiş olan tüm ilaç rapor bilgilerini görüntüleyebilir; raporların geçerlilik tarihini ve rapor detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Daha öncesinde SGK ilaç sorgulama hizmetini vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sayfasında yapabilmekteydi. Ancak e-Devlet sisteminin birçok kurumla entegre edilmesi ve birçok kurumun vermiş olduğu hizmetlerin e-Devlet kapısı ile uyumlu hale getirilmesi sonucunda ilaç rapor bilgileri de e-Devlet platformunda hizmet veren uygulamalardan biri oldu. İsterseniz detaylı olarak e-Devlet ilaç raporu sorgulama hizmetinin nasıl yapılacağına bakalım.

e-Devlet İlaç Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet ilaç raporu sorgulama hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle bir e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın olan tüm PTT şubelerinden sadece 1 TL ücret karşılığında size özel oluşturulmuş e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir bankanın internet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanıyorsanız, internet bankacılığına giriş yaparak tek tıkla e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Eğer e-Devlet şifresi temin ettiyseniz veya hali hazırda var ise aşağıda bulunan ‘e-Devlet İlaç Raporu Sorgula’ butonuna tıklayınız. Sizi e-Devlet giriş sayfası karşılayacaktır. Bu sayfa üzerinde T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet Şifresi gibi kişisel giriş bilgilerinizi girdikten sonra ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız. Sistem sizi direkt olarak e-Devlet ilaç raporu sorgulama ekranına yönlendirecektir.

Bu sayfa üzerinde iki farklı sekmede tüm raporlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Geçerli İlaç Raporlarınız bölümünden halen geçerli olan ve ilaç temin edebileceğiniz rapor bilgisi, Tüm İlaç Raporlarınız sekmesinden ise geçerliliğini yitirmiş ve halen aktif olarak geçerliliği bulunan ilaç rapor bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SGK İlaç Raporu Sorgulama (2018)

e-Devlet İlaç Raporu Sorgulama

2018 yılının Nisan ayından bu yana Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK üzerinden verilen ilaç rapor bilgisi sorgulama işlemi e-Devlet Kapısı bünyesinde verilen bir hizmettir. Yukarıda bulunan e-Devlet İlaç Raporu Sorgulama başlığında bulunan yönergeleri takip ederek e-Devlet sistemi üzerinden ilaç rapor bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap