KOSGEB Destekleri ve Hibe İçerikleri Nelerdir?

KOSGEB desteklerinden faydalanabilmek için online olarak veritabanı kayıt işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde desteklere ön başvurunuzu yapma ve eğitim sezonlarından da haberdar olma imkanını elde edebilirsiniz. Bu şekilde hem yeni iş yerlerinin açılması hem de mevcut olan firmaların hizmet ve ürünlerinin kalitesinin artırılması konusunda büyük bir adım atılmaktadır. Vakıfbank KOSGEB kredileri aracılığı ile bu süreç çok daha hızlı ve düşük faizli bir biçimde tamamlanabilmektedir.

Web Sitesi Alanında Destek Veriliyor Mu?

KOSGEB web sitesi destekleri konu başlığı özellikle gençler tarafından sıklıkla merak edilen alanların başında gelmektedir. Bu konu hakkında temelde dikkate alınması gereken noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Değişen ekonomik dengelerin ve trendlerin yakalanması için internet alanından yapılan yatırımlar konusunda da gerekli destek sağlanmaktadır.
  • Bu destekten faydalanabilmek için kişilerin firmalarının Ticaret Bakanlığı tarafından Ön Onay Verilen E-Ticaret Siteleri Listesi kapsamında belirtilmiş olması gerekmektedir.
  • E-ticaret sitelerine yapılmış olan üyeliğin süresinin en az 1 sene olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde bu destekten faydalanma imkanı elde edilmektedir. Tanıtım sırasında web tabanını kullanmak isteyen kişilerin ne vadede düşündükleri konusunda bir ipucu almak için bu detaylar göz önünde bulundurulmaktadır.
  • Her bir işletmenin bu destek sistemi içerisinde alabilecekleri en yüksek tutarın 5 bin lira olduğu da belirtilmelidir. Mobil versiyonunu talep eden kişilerin ise elde edecekleri tutar 7500 liradır. Bu belirtilen tutarların birer üst limit olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

KOSGEB web tabanlı tanıtım desteği alanında bu detayların dikkate alınması gerekmektedir. Konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir nokta olursa ayrıca 444 1 567 numarası üzerinden yetkililere kısa bir süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. KOSGEB iletişim alanında bu hat üzerinden oldukça aktif bir biçimde destek sağlamaktadır.

Yurtdışı Fuar Desteği Nedir?

KOSGEB yurtdışı fuar desteği 2018 kapsamında kişilerin işletmelerinin dünyadaki gelişmeleri takip edebilir nitelikte olması için ve tanıtım faaliyeti olarak gerekli olan destek KOSGEB tarafından sağlanabilmektedir. Yurtdışında gerçekleştirilen tanıtım ve pazarlama işlemleri için 100 bin liraya varan bir destek kişilere sağlanabilmektedir.

Kişilerin alacakları tüm desteklerin oranı %100 olarak belirlenmiştir. Bölgelere göre herhangi bir değişim söz konusu olmayacaktır. Vakıfbank KOSGEB kredisi desteği aracılığı ile endüstriyel alanda gelişimler sadece fuar alanında değil çok daha geniş kapsamlı bir biçimde desteklenmektedir.

Pazarlama satış hedefleri KOSGEB kapsamında proje hazırlama bazında özellikle dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Proje bazında detaylı bir hazırlık ile destek ve hibelerin alınması çok daha kolay bir hale getirilmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi KOSGEB kapsamında alındıktan ve sertifikalandıktan sonra destek ve hibelerden faydalanma imkanını sürdürebilirsiniz.

Nitelikli Eleman İstihdam Desteği Nasıl Sağlanmaktadır?

Lisans mezunlarına KOSGEB desteği aracılığı ile bünyesinde nitelikli personel çalıştıran işletmelere ek destek sağlanmaktadır. Bu konu hakkında dikkate alınması gereken temel hususlar;

  • 4 senelik fakülteden mezun olan çalışanlara bünyesinde yer veren firmaların elde edecekleri yardım tutarı 1500 liraya kadar çıkabilmektedir.
  • Bir işletmede birden fazla lisans mezunu kişinin çalışması konusunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Aynı prosedür yüksek lisans mezunu olan kişilerin istihdam edilmesi konusunda da geçerlilik sahibidir.
  • Aile firmasında çalışan kişiler üzerinden bu tür bir yardım almak söz konusu değildir. Aile bireylerinin lisans sahibi olması ve istihdam edilmesi ile size bu tür bir istihdam desteği verilmeyecektir.

Nitelikli eleman istihdam desteği KOSGEB tarafından sağlanan bu destek ile ilerleyen süreçte işletmelerin elde edecekleri gelişim düzeyi artacak ve gençler arasında yaygın olan istihdam sorununun da giderilmesi için gerekli olan ortam sağlanacaktır.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap