Elektronörofizyoloji Maaşları ve Atamaları

Üniversitelerin sağlık meslek yüksekokullarının ‘Elektronörofizyoloji’ ön lisans programlarından mezun olan tüm kişiler mezun olduktan sonra ‘Elektronörofizyoloji Teknikeri’ unvanın kazanırlar. Genel anlamda Elektronörofizyoloji teknikerleri hastanelerin nöroloji, kulak burun boğaz (KBB), göğüs hastalıkları, çocuk, psikiyatri ve fizyoloji doktorlarının yardımcıları olarak görev almaktadırlar. Elektronörofizyoloji 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Programdan mezun olan öğrenciler sağlık kuruluşlarında sağlık teknikeri olarak çalışma lisansına da sahip olurlar. Bu yazımızda sizlere Elektronörofizyoloji maaşı ve atamaları hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Elektronörofizyoloji Devlette İş İmkanları Nelerdir?

Elektronörofizyoloji teknikerleri devlete bağlı olan tüm hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında görev alabilmektedirler. Pek adı sanı duyulmayan mesleklerden bir tanesi olan Elektronörofizyoloji teknikerlerinin kadroları gün geçtikçe açılmakta; bilinirliği artmaktadır.

Elektronörofizyoloji Özel Hastanelerde İş İmkanları Nelerdir?

Bahsettiğimiz gibi aynı şekilde Elektronörofizyoloji teknikerleri özel hastanelerde nöroloji, çocuk, psikaytri ve göğüs polikliniği gibi bölümleri bulunan özel hastanelerde görev yapabilmektedirler. Ayrıca Elektronörofizyoloji teknikerleri mezun olduklarında sağlık teknikeri unvanını da kazandıkları için hastanelerdeki diğer sağlık işlerinde de görev alabilirler.

Elektronörofizyoloji Teknikeri Devlette Maaşı (2018)

Devlet hastanelerinde çalışan sağlık personelinin maaşları hastaneden hastaneden değiştiği gibi kıdem durumuna göre de değişkenlik göstermektedir. Bugün 2018 yılında ilk işe girecek Elektronörofizyoloji teknikerinin net maaşı döner sermaye ile birlikte 3000 TL’yi bulmaktadır.

Elektronörofizyoloji Teknikeri Özel Hastanelerde Maaşı (2018)

Özel hastanelerde işe başlayan ve çalışan bir Elektronörofizyoloji teknikerinin maaşı her özel hastaneden hastaneye değiştiği gibi bu ücret ortalama olarak 2000-2500 TL bandında olmaktadır. Yine hastanenin farklı bölümlerinde sağlık teknikeri olarak çalışabileceğiniz için bu ücretlerde artış veya azalma olabilmektedir.

Elektronörofizyoloji Atamaları (2018)

Sağlık Bakanlığı, 2018 yılının Nisan ayında yaptığı atama duyurusu ile 11 Elektronörofizyoloji teknikeri alacağını resmen duyurmuştur. Elektronörofizyoloji atama taban puanı ise 81’dir. ÖSYM’nin açıklamış olduğu yerleştirme klavuzundan ve duyurulardan güncel Elektronörofizyoloji atamalarını takip edebilirsiniz.

Elektronörofizyoloji bölümü hakkında sormak istediğiniz tüm soruları aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere bildirebilir; uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap