Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekimi sorgulama işlemi nasıl yapılır? 2010 yılından bu yana hizmete açılan Aile hekimliği uygulaması her sene geliştirilmekte. Ülkemizde en başarılı olan sağlık projelerinde yer aldı. Hastane ve kliniklerde oluşan yoğunlukları azaltmak, amacıyla kurulan Aile hekimliği hizmeti vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek için faaliyete geçirildi. Aile hekiminin kim olduğu bilmiyorsanız size bu konuda yol göstermeye çalışacağız.

Aile Hekimim Kim?

Aile hekimleri genel olarak ikamet adresinizin olduğu mahalledeki sağlık ocaklarına yakın olan hekimlere göre belirlenmektedir. İstediğiniz zaman aile hekiminizi değiştirme hakkına sahipsiniz. Eğer aile hekiminizi değiştirmek istiyorsanız geçiş yapacağınız hekimin bakmakla yükümlüğü olduğu kişi sayısı fazla olmaması gerekiyor. Aile hekiminizi e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden Aile Hekimi Sorgulama

Daha önceden Sağlık bakanlığının resmi sitesinden Aile hekimi sorgulaması yapabiliyorduk, ancak şuan sistem taşındığı için e-devlet üzerinden aile hekimi sorgulama işlemi yapılmaktadır. Aile hekimi sorgulaması yapabilmek için e-devlete giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet şifrenizi bilmiyorsanız size en yakın, PTT şubesinden şifrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum kısmından yeni şifrenizi belirleye bilir veya PTT şubesine giderek ücret karşılığında tekrar şifre oluşturabilirsiniz.

E-Devlet Aile Hekimi Sorgulama Ekranı:  https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi

E-devlet sistemine giriş yaptığınızda ekrana gelecek olan arama yerine aile hekimi sorgulama yazdıktan sonra çıkan ilk linke tıklayarak aile hekiminizin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

aile hekimi sorgulama

e-devlet aile hekimi sorgulama ekranı

SMS İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA (ÜCRETLİ)

TURKCELL İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile hekiminizi öğrenmek için “AH TCKIMLIK NO ” yazıp 7777  veya 6998 göndermeniz yeterli oluyor.

(Ör. AH 123456789)

AVEA İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile Hekiminizi öğrenmek için ‘’ AH TC KIMLIK NO ’’ yazıp5115 veya 6998 SMS gönderin, aile hekimi bilgileri anında cebinize gelsin.

(Ör. AH 123456789)

VADOFONE İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Vodafone ile aile hekiminizi öğrenmek için; 5115’e HEKIM TC KIMLIK NO yazarak SMS yollayan abonelerin, aile hekiminin ad, soyad ve iletişim bilgileri cep telefonuna iletiliyor.

DOĞUM PARASI NASIL ALINIR?

Yorum yapılmamış.

Bu yazıya yorum yap